A jednak Renifer potrafi prowadzić autobus.

49091379_1968970916490050_5937385669281185792_nNa każdym kroku możemy spotkać osoby, które potrafią, w sensie pozytywnym, zarazić nas motywacją i pracą nad sobą. Niedawno poznałam kolejną taką osobę. Pełna uśmiechu, zaangażowania. Uwielbia to co robi i jeszcze motywuje innych do różnego rodzaju akcji. Taką osobą jest pewna kierowczyni z Arriva West Yorkshire Wakefield.

Od kilku lat, przez dwanaście dni w okolicach około świątecznych (12-24.12) razem z grupą kierowców prowadzą swe autobusy w dość niecodziennych strojach. W tych dniach możemy spotkać renifera, elfa a nawet samego Mikołaja jadącego po mieście.

Dzięki tej akcji zbierane są fundusze na Yorkshire Air Ambulance.  Jest to prywatna organizacja, która sama utrzymuje helikoptery. Dzienne utrzymanie takiego pojazdu to aż £12000. NHS (coś jak nasz NFZ) płaci za lekarza itp., ale nie za maszyny. Sami dobrze wiecie, że transport poszkodowanego helikopterem do szpitala jest dużo szybszy jak i pacjent ma większe szanse na przeżycie. Wypadki mogą dotknąć każdego z nas. Im szybsza reakcja służb tym lepiej dla nas w szczególności dotyczy to motocyklistów, którzy ulegając wypadkowi potrzebują natychmiastowej hospitalizacji, gdyż dla nich liczy się każda sekunda.

Akcja sama w sobie jest odbierana bardzo pozytywnie nie tylko przez pasażerów ale również innych użytkowników ruchu. :).  Ja jestem bardzo na tak. Może takie akcje udało by się zorganizować u nas 🙂

 

 

Ale Boże Narodzenie to nie tylko jedyna okazja do takiej akcji. Również na Halloween jest ona organizowana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.