A jednak Renifer potrafi prowadzić autobus.

49091379_1968970916490050_5937385669281185792_nNa każdym kroku możemy spotkać osoby, które potrafią, w sensie pozytywnym, zarazić nas motywacją i pracą nad sobą. Niedawno poznałam kolejną taką osobę. Pełna uśmiechu, zaangażowania. Uwielbia to co robi i jeszcze motywuje innych do różnego rodzaju akcji. Taką osobą jest pewna kierowczyni z Arriva West Yorkshire Wakefield.

Od kilku lat, przez dwanaście dni w okolicach około świątecznych (12-24.12) razem z grupą kierowców prowadzą swe autobusy w dość niecodziennych strojach. W tych dniach możemy spotkać renifera, elfa a nawet samego Mikołaja jadącego po mieście.

Dzięki tej akcji zbierane są fundusze na Yorkshire Air Ambulance.  Jest to prywatna organizacja, która sama utrzymuje helikoptery. Dzienne utrzymanie takiego pojazdu to aż £12000. NHS (coś jak nasz NFZ) płaci za lekarza itp., ale nie za maszyny. Sami dobrze wiecie, że transport poszkodowanego helikopterem do szpitala jest dużo szybszy jak i pacjent ma większe szanse na przeżycie. Wypadki mogą dotknąć każdego z nas. Im szybsza reakcja służb tym lepiej dla nas w szczególności dotyczy to motocyklistów, którzy ulegając wypadkowi potrzebują natychmiastowej hospitalizacji, gdyż dla nich liczy się każda sekunda.

Akcja sama w sobie jest odbierana bardzo pozytywnie nie tylko przez pasażerów ale również innych użytkowników ruchu. :).  Ja jestem bardzo na tak. Może takie akcje udało by się zorganizować u nas 🙂

 

 

Ale Boże Narodzenie to nie tylko jedyna okazja do takiej akcji. Również na Halloween jest ona organizowana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *