Nowe kasowniki. Czy lepiej?

Każda zmiana pociąga za sobą zwolenników jak i przeciwników. Podczas wdrażania poprzedniego (obowiązującego do 8.03.2018) systemu też były słowa sprzeciwu, bo kierowca już biletów nie będzie sprzedawać, bo automaty w pojazdach tylko na kartę płatniczą. Na początku nawet od razu skasowane bilety drukował biletomat.

IMG_20180305_084959.jpg

Teraz ma być lepiej. Mniej papieru, większa ekologia. Jak będzie w rzeczywistości? Okaże się tak naprawdę za kilka miesięcy. Póki co najwikęsze obawy budzi zakup biletów w pojazdach. Nowe kasowniki z funkcją biletomatu, w którym można zakupić bilet to pewna nowość we Wrocławiu ale nie w Polce. Podobne rozwiązania już funkcjonują. Pasażerowie będą mogli za ich pośrednictwem kupić bilet i zapłacić za niego zbliżeniowo kartą płatniczą lub smartfonem. W tym ostatnim przypadku obsłużone zostaną zarówno technologią NFC (Android Pay) oraz HCE. 7 marca 2018 wygasa również umowa Mennicy z SkyCash, nie będzie można już zakupić biletu za jej pomocą we Wrocławiu.

Polecam poczytać:

Karta płatnicza jako bilet autobusowy przeraża i bulwersuje mieszkańców Wrocławia

Czy można kogoś zbliżeniowo okraść w autobusie i tramwaju?

Jeśli nie jesteś w pełni przekonany do zakupu w ten sposób biletu zawsze możesz:

  • zakupić bilet papierowy w biletomacie stacjonarnym
  • zakupić bilet papierowy w kiosku
  • zamienić URBANCARD na e-portmonetkę -URBANCARD EP
  • zainstalować aplikację URBANCARD

Póki co od soboty obserwuję jak to wygląda i pasażerowie kupują bilet korzystając z nowych urządzeń. Obsługa jest bardzo intuicyjna. Na głównej stronie umieszczone są najczęściej kupowane bilety, reszta dostępna jest po rozwinięciu menu. Za pomocą kasowników można sprawdzić ważność UrbanCard oraz ważność biletu czasowego, który zakupiliśmy w np. poprzednim pojeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.